Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ubezpieczenia > Kiedy nie można liczyć na ubezpieczenie

Zmiany w uldze rodzinnej

PIT za rok 2012 jest ostatnim rozliczeniem, w którym obowiązują stare zasady odliczania ulgi podatkowej na dziecko. Zmiany w uldze rodzinnej Od 1 stycznia 2013 roku wchodzą nowe zasady prawne, które będą obowiązywać w przyszłorocznym rozliczeniu. Co się zmienia?

Zgodnie z nową ustawą zostaną wprowadzone ograniczenia, związane z sytuacją majątkową rodziców. Obecnie ulgę rodzinną mogą zastosować wszyscy opiekuni prawni. Od nowego roku, w przypadku posiadania jednego dziecka ulga dostępna będzie jedynie dla rodziców, których łączne dochody nie będą przekraczać kwoty 9,3 tysięcy złotych miesięcznie. Zmiany w uldze rodzinnej Jednak już rodziny z dwojgiem dzieci będą mogły rozliczać o ulgę niezależnie od zasobności portfela.

Zmiany na lepsze na pewno odczują jednak rodziny wielodzietne. W przypadku trojga pociech kwota ulgi zostanie zwiększona o 50%. Natomiast przy czworgu małoletnich dzieci, ulga podatkowa wzrośnie o dodatkowe 100%.

Oznacza to, że zgodnie ze zmianami za trzecie dziecko będzie można odliczyć zamiast kwoty 92,67 zł miesięcznie – 139 zł, Zmiany w uldze rodzinnej zaś za czwarte i kolejne już 185,34 zł.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.