Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ekonomia > Ekonomia na co dzień

Jak zapewnić dzieciom start?

Wielu rodziców zastanawia się, co zrobić, by ułatwić życie swoim pociechom. Jak zapewnić dzieciom start? Do jednych z ciekawszych rozwiązań, można zaliczyć tak zwaną polisę posagową. Ten rodzaj ubezpieczenia jest zawierany na określony czas  lub do osiągnięcia przez dziecko określonego wieku, na przykład po maturze czy po ukończeniu 21 roku życia. Nie może jednak trwać dłużej niż skończenia przez dziecko 25 lat. Gdy ten warunek zostanie spełniony, ubezpieczyciel wypłaca uzbieraną kwotę albo w formie jednorazowej, albo w comiesięcznych ratach.

Tak, jak inne umowy ubezpieczeniowe i tę posagową można urozmaicić poprzez dokupienie dodatkowych wariantów. l Dzięki temu, każdy może stworzyć taki rodzaj zabezpieczenia, aby jak najlepiej odpowiadał jego potrzebom. Przykładowo, w przypadku śmierci rodzica, ubezpieczyciel wypłaca podwójną sumę kwoty ubezpieczenia. Może w tym wypadku otrzymać również comiesięczną rentę. Jak zapewnić dzieciom start? Natomiast w przypadku, gdy rodzic z powodu choroby lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, nie będzie pracował i nie będzie mógł opłacać dalej ubezpieczenia, towarzystwo przejmie ten obowiązek na siebie i ureguluje pozostałe składki zgodnie z zawartą umową. Można również dokupić opcję, która zagwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku, gdy to osoba uposażona, czyli w tym wypadku dziecko, dozna uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Tak, jak w przypadku innych polis, tak i posagowa różni się składką w zależności od cech osoby wykupującej ubezpieczenie. Jak zapewnić dzieciom start? Im ubezpieczający jest starszy, bardziej chorobliwy i bardziej niebezpieczną pracę wykonuje, tym składka polisy będzie wyższa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.