Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Finanse osobiste > Jak monitorować finanse osobiste

PIT a ulga na Internet

Aby odliczyć ulgę na Internet nie trzeba zmieniać podstawowej deklaracji PIT. PIT a ulga na Internet Wystarczy do niej dołączyć dodatkowy dokument, który będzie informował o naszych wydatkach.

Ulgę na Internet może odliczyć każda osoba, która opłaca za niego rachunki. Musi jednak spełniać odpowiednie warunki. Tego rodzaju odliczenie nie jest dostępne dla wszystkich. PIT a ulga na Internet Mogą z niego skorzystać osoby fizyczne, rozliczające się na standardowym formularzu PIT-37 oraz przedsiębiorcy posiadający działalność gospodarczą: opodatkowaną podatkiem liniowym (PIT 36L), na zasadach ogólnych (PIT-36) oraz opłacający ryczałt od ewidencjonowanych przychodów (PIT-28).

Jeśli u podatnik rozlicza się na jednym z powyższych formularzy, wystarczy że dołączy załącznik PIT-0, który dla urzędu skarbowego będzie informacją o należnej uldze. Na załączniku należy podać w odpowiedniej rubryce kwotę faktycznie poniesionych na Internet wydatków. PIT a ulga na Internet Nie mogą jednak przekraczać one ustawowo narzuconego limitu, który od kilku lat jest niezmienny i wynosi 760 zł.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.