Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ubezpieczenia > Ubezpieczenie turystyczne

Ulga rehabilitacyjna – dla kogo?

Wiele słyszy się o ulgach rodzinnych lub takich na Internet. Ulga rehabilitacyjna – dla kogo? Jednak nie wiele osób się orientuje, że poza nimi można również odliczyć od podatku ulgę rehabilitacyjną. Jednak jest ona tylko dla wybranych osób.

Ulga rehabilitacyjna jest przeznaczona dla osób, które posiadają udokumentowane wydatki na rehabilitację. Mowa tu głównie o osobach niepełnosprawnych, ale również utrzymujących ich opiekunów. Ulga rehabilitacyjna – dla kogo? Fiskus dokładnie określa osoby, które uważa za niepełnosprawnych. Są to ludzie, którzy otrzymali decyzję o przydzieleniu któregoś z trzech stopni niepełnosprawności. Osoby, które otrzymują rentę z tytułu całkowitej lub u częściowej niezdolności do pracy, rentę socjalną lub szkoleniową. Dodatkowo wlicza się również osoby, które otrzymały zaświadczenie o swojej niepełnosprawności przed ukończeniem szesnastego roku życia.

Wymienione osoby mogą rozliczyć poniesione przez siebie i udokumentowane wydatki do określonego odgórnie limitu. Obecnie jest to kwota 2 tysięcy 280 złotych. Ulga rehabilitacyjna – dla kogo? Do przykładowych wydatków, które można odliczyć należą te przeznaczone na użytkowanie samochodu, pod warunkiem, że był on wykorzystywany do dowozu osoby niepełnosprawnej na niezbędne zabiegi rehabilitacyjne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.