Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ubezpieczenia > Kiedy wypłacane jest ubezpieczenie

Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać kredyt hipoteczny?

Przyszło nam żyć w ciężkich czasach. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać kredyt hipoteczny? Przeciętny Polak nie jest w stanie z oszczędności życia sfinansować budowy domu lub kupna mieszkania. Pozostaje nam wspierać się kredytami hipotecznymi. Jednak ich wymagania sprawiają, że nie każdy może sobie pozwolić na własny dach nad głową.

Pierwszym i podstawowym warunkiem jaki stawia przed nami bank jest zdolność kredytowa. Jest to taki nasz dochód, który pomniejszony o kwotę bieżących zobowiązań (takich jak inne kredyty, rachunki) oraz kwotę utrzymania, musi wystarczyć na pokrycie zobowiązań ratalnych kredytu hipotecznego.

Dla banku ważna jest również nasza przeszłość kredytowa. l Istotnym czynnikiem są inne, bieżące kredyty, ale również te zaciągnięte w przeszłości. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać kredyt hipoteczny? Czy spłacaliśmy je terminowo, czy nie trafiliśmy na czarną listę.

Bank rozpatruje również inne aspekty: poziom naszego życia, wiek, liczba osób na utrzymaniu. Przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny istotnym tematem jest czy jesteśmy w stanie sfinansować jakąś część zakupu nowego lokum. Mowa tu głównie o tak zwanym wkładzie własnym. Przy posiadaniu oszczędności, które przeznaczymy na budowę czy zakup domu, banki udzielające kredytów, patrzą na nas zdecydowanie przychylniej.

Gdy uda nam się spełnić wymagania podstawowe, będziemy musieli przedstawić w danej instytucji finansowej szereg dokumentów. Bank poprosi nas również o wykupienie ubezpieczenia kredytu hipotecznego. Wymagań jest mnóstwo. Jakie warunki trzeba spełnić, by dostać kredyt hipoteczny? Jeśli jednak przejdziemy przez nie wszystkie obronną ręką, będziemy mogli cieszyć się swoim własnym lokum.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.