Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Podatki > VATu ciąg dalszy

Jak złożyć reklamację w banku?

Czasami można natrafić na sytuację, gdy niezbędna może się okazać reklamacja w banku. Jak złożyć reklamację w banku? Do jej najczęstszych powodów należą między innymi: nieterminowe przelewy, źle pobrane opłaty czy za wysokie prowizje. Zanim jednak zdecydujemy się na pismo do banku warto sprawdzić. z umową oraz regulaminem bankowym, jego zasadność.

Często banki posiadają gotowe formularze reklamacyjne, ale nic nie stoi na przeszkodzie by tego rodzaju pismo napisać samodzielnie. Musimy w nim określić dokładny opis problemu oraz wynikające z niego roszczenia. Lepiej nie zdawać się w tej sytuacji na los i dopilnować doręczenia naszej c reklamacji. Jak złożyć reklamację w banku? Najlepiej zrobić to osobiście, prosząc pracownika o pisemne potwierdzenie odbioru. W ostateczności można również wysłać ją listem poleconym. Konkretna data odbioru będzie wyznacznikiem określającym upływ terminu odpowiedzi.

Niestety banki nie posiadają odgórnie narzuconego terminu rozpatrywania reklamacji. Z reguły ustalają go same, przeciętnie w terminie trzydziestodniowym. Jeśli jednak bank nie posiada sprecyzowanego czasu na odpowiedź możemy w naszej reklamacji zaznaczyć czas, w którym oczekujemy jej rozpatrzenia. Jak złożyć reklamację w banku? W przypadku braku odpowiedzi w odpowiednim czasie, naszą sprawę możemy skierować wyżej do Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego lub Sądu Polubownego Komisji Nadzoru Finansowego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.