Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Banki > Haczyków ciąg dalszy

Sprzedaż samochodu a polisa OC

Przy sprzedaży samochodu, często pojawiają się pytania, co z bieżącą polisą. Sprzedaż samochodu a polisa OC Warto dokładnie znać swoje obowiązki, by nie wyniknęły z tego nieprzyjemności. W przypadku zbycia samochodu bieżąca polisa przechodzi w ręce kupującego. Należy mu zatem przekazać również dokument, potwierdzający zakres ubezpieczenia.

Po transakcji, osoba sprzedająca samochód, powinna zgłosić ten fakt w ciągu 30 dni do towarzystwa ubezpieczeń, w którym wykupione zostało OC. Po stronie sprzedawcy leży również przekazanie danych nabywcy. Sprzedaż samochodu a polisa OC W przypadku niedopełnienia tego obowiązku, obie strony zostaną solidarnie pociągnięte do odpowiedzialności i s zmuszone do pokrycia składek za okres od sprzedaży samochodu do wyjaśnienia sprawy.

Nowy właściciel pojazdu, również ma 30 dni na zgłoszenie się do starego towarzystwa ubezpieczeń. Może on podjąć decyzję, czy chce kontynuować polisę na siebie lub złożyć jej wypowiedzenie. Jeśli tego nie zrobi, umowa ubezpieczeniowa zostanie automatycznie przedłużona na jego dane. W przypadku niedopełnienia obowiązków może się zatem okazać, że samochód będzie posiadał dwie polisy OC. Sprzedaż samochodu a polisa OC W przypadku wypowiedzenia należy podpisać nową umowę ubezpieczeniową, zanim samochód wyjedzie z powrotem na ulicę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.