Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ubezpieczenia > Od czego ubezpieczyć mieszkanie

Ubezpieczenie OC dla posiadaczy samochodów

Ubezpieczenia, oferowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe, dzielą się na takie, które są obowiązkowe oraz te, których wykupienie jest dobrowolne. Ubezpieczenie OC dla posiadaczy samochodów Najbardziej znanym ubezpieczeniem obowiązkowym jest OC dla posiadaczy samochodów.

Wymagane jest ono wobec wszystkich pojazdów, posiadających tablice rejestracyjne, niezależnie od ich stanu. Inaczej mówiąc tego rodzaju ubezpieczenie muszą wykupić zarówno posiadacze najnowszych wozów z salonów, jak i Ci, którym niejeżdzący, stary grat ozdabia ogródek.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni posiadacza przed odpowiedzialnością finansową za wyrządzone przez sobie szkody. s Mogą to być szkody rzeczowe, czyli naprawa samochodu poszkodowanego w przypadku stłuczki oraz szkody osobowe, gdy w wyniku wypadku, należy osobie poszkodowanej wypłacić odszkodowanie. Ubezpieczenie OC dla posiadaczy samochodów Choć w zapisach OC znajduje się klauzula, mówiąca o pokrywaniu strat w przypadku ruchu pojazdu, nie jest to do końca prawa. Naprawa szkód występuje również w przypadku, gdy zaistniały one przy ładowaniu lub rozładunku samochodu, wsiadaniu i wysiadaniu z niego, podczas postojów, a nawet garażowania.

Polisę OC wykupuje się na rok. Ubezpieczenie OC dla posiadaczy samochodów Można ją opłacić jednorazowo lub w systemie ratalnym. Po okresie, który obejmowało ubezpieczenie, jest ono automatycznie przedłużane. W przypadku chęci zmiany towarzystwa ubezpieczeń lub w przypadku sprzedaży samochodu, należy złożyć wypowiedzenie umowy, którego okres trwa miesiąc.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.