Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Bankowość > Mrożenie pieniędzy sposobem na oszczędzanie

Jak działa kredyt studencki?

Dla osób, które chcą kontynuować naukę po maturze, a mają ciężką sytuację rodzinną, dobrym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu studenckiego. Jak działa kredyt studencki? Udzielają go wybrane banki, korzystając ze specjalnego, choć ograniczonego funduszu. Dlatego w pierwszej kolejności udzielany jest on osobą o najniższym dochodzie w rodzinie.

Jak jednak działa taki kredyt? W przeciwieństwie do innych produktów bankowych, student, któremu udzielany jest kredyt, nie otrzymuje wszystkich pieniędzy od razu. Na podstawie umowy, bank zobowiązuje się do przelewania mu określonej kwoty na konto, przez cały okres nauki. Warto pamiętać jednak, c że nie wliczają się do niego urlopy dziekańskie. Jak działa kredyt studencki? Nie są to może olbrzymie pieniądze, ale wystarczają na opłacenie podstawowych potrzeb.

Po zakończeniu nauki, student otrzymuje od banku dwuletni okres karencji. Jest to czas, aby mógł ułożyć sobie życie i znaleźć pracę. Po tym czasie rozpoczyna się spłata zadłużenia. Okres na uregulowanie zaciągniętej kwoty, jest średnio dwukrotnie dłuższy niż czas trwania nauki.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku przerwania nauki lub wykreślenia z listy studentów, nie obowiązuje okres bez spłaty. Jak działa kredyt studencki? W takim wypadku zadłużenie należy uregulować od razu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.