Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ekonomia > Co to jest inflacja?

Wygoda konta oszczędnościowego

Wśród najpopularniejszych produktów bankowych, przeznaczonych do oszczędzania, prym wiodą konta oszczędnościowe. Wygoda konta oszczędnościowego Co sprawia, że są tak popularne?

Dużą zaletę stanowi ich wygoda i ogólnodostępność. Konta oszczędnościowe często dodawane są w bezpłatnym pakiecie usług dla nowych użytkowników rachunków bieżących. Stanowią one swego rodzaju subkonto stworzone do tego, by nasze oszczędności procentowały. Wygoda konta oszczędnościowego Trzeba mieć na uwadze, że założenie obu rodzajów kont: osobistego i oszczędnościowego, w pakiecie, może wpływać na wysokość oprocentowania tego drugiego.

Co sprawia, że konta oszczędnościowe r zyskują na popularności, spychając z piedestału długo cenione lokaty? Pytanie zyskuje na wartości, gdy porówna się oprocentowanie obu produktów. To oferowane na lokacie jest często dużo wyższe. Po raz kolejny jednak o decyzji wyboru stanowi wygoda. Zakładając lokatę, klient decyduje się na „zamrożenie” swoich środków pieniężnych na określony czas, a ich wcześniejsza wypłata może się kończyć utraceniem części lub nawet całości odsetek. Konto oszczędnościowe jest bardziej elastyczne. Zgromadzone na nim pieniądze możemy wypłacać wedle potrzeby nie tracąc przy tym na wysokości oprocentowania.

Przed otworzeniem konta oszczędnościowego warto zapoznać się z warunkami. Wygoda konta oszczędnościowego Znając dokładne zasady działania, możemy wypracować zarobek który będzie porównywalny a czasami nawet wyższy niż przypadku lokaty.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.