Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Finanse osobiste > Lepiej odkładaj na wkład własny

Uwaga na modyfikowane bankomaty

Przed wypłaceniem pieniędzy warto obejrzeć dokładnie bankomat. Uwaga na modyfikowane bankomaty Tego rodzaju działania nie zajmie więcej niż kilkunastu sekund, a może ustrzec przed kradzieżą. Jednak łatwo powiedzieć, gdy nie wiadomo czego szukać.

Przy oględzinach bankomatu warto zwrócić uwagę na czytnik karty, klawiaturę oraz listwę nad bankomatem. Co powinno nas zaalarmować? Wszystkie odbiegające od normy detale. Wejście na kartę może być przykryte plastikową atrapą pod którą umieszczony jest skimmer – urządzenie kopiujące dane z karty. Wszelkie wejścia na karty, które wydają się podejrzane, zwłaszcza gdy posiadają fantazyjny kształt czy są wypukłe lub odbiegają od wyglądu bankomatu, warto omijać z daleka.

Do kopiowania kodu pin stosowane są specjalne nakładki na klawiatury. Uwaga na modyfikowane bankomaty Sprawiają one, że ta staje się lekko wypukła, czasem niedopasowana. Posiada również inne niż standardowe przyciski. Jednak nie jest to jedyna metoda. Na bankomacie może być również zamontowana mikrokamera, która zbiera obraz z klawiatury. Montowana jest z reguły w górnej części bankomatu. Alarmujące powinny się wydawać  zwłaszcza podziurawione listwy , w których może być umieszczone oko kamery.

Czasami lepiej poświęcić chwilę na oględziny i udać się do innego bankomatu niż żałować wypływu środków z konta. Sieć bankomatów jest obecnie na tyle rozwinięta, że nie trudno znaleźć alternatywę. Zwłaszcza, że coraz więcej banków oferuje bezpłatne wypłaty nie tylko ze swoich urządzeń, ale również tych należących do konkurencji.

W Internecie łatwo można odnaleźć zdjęcia montowanych skimmerów i klawiatur. Warto je przejrzeć, by dokładnie wiedzieć czego unikać. Uwaga na modyfikowane bankomaty Nie zajmie to wiele czasu, a może pozwoli nam i innym osobom uniknąć kradzieży. Wszelkie podejrzany bankomaty warto zgłosić w najbliższej placówce lub dzwoniąc na infolinię dystybutora.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.