Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Podatki > Co my wiemy o podatku VAT?

Rachunek bankowy dla nastolatka

Obecnie konto osobiste można założyć już na nastolatka. Rachunek bankowy dla nastolatka Jest to świetna nauka oszczędzania oraz planowania swoich wydatków, jeszcze przed wstąpieniem w dorosłe życie. Edukacja poprzez praktykę jest bardzo skuteczna, a przy okazji pozwala na bardziej rozważne zarządzanie swoimi pieniędzmi w przyszłości.

Konto młodzieżowe może posiadać nawet trzynastolatek. Jednak do jego założenia i prowadzenia jest potrzebna osoba pełnoletnia – rodzic lub opiekun prawny. Większość kont nie wymaga nawet stałych wpłat na konto, choć w niektórych placówkach mogą być one wymagane, choć często są to dość niskie kwoty, które mogą c być przelewane na rachunek nastolatka w ramach kieszonkowego.

Jednak poza walorami edukacyjnymi konta młodzieżowe posiadają szereg innych zalet. Karta płatnicza dodawana do konta sprawia, że nastolatek nie musi nosić większych sum przy sobie, a za zakupy może zapłacić w formie bezgotówkowej. Rachunek bankowy dla nastolatka Dużą zaletę stanowi też wygoda, zwłaszcza dla tych młodych ludzi, którzy dość aktywnie działają w sieci. Zwłaszcza w przypadku zakupów w sklepach internetowych, bądź popularnych portalach aukcyjnych. Tego rodzaju konto może również przydać się tym nastolatkom, którzy dorabiają sezonowo i posiadają własne zarobki.

Najczęściej konta dla młodych są zwolnione z typowych dla rachunków osobistych opłat za prowadzenie lub są one niewielkie, rzędu kilku złotych. Podobnie płatne mogą choć nie muszą być karty wydawane do tego rodzaju rachunku. Warto zapoznać się z bezpłatną siecią bankomatów, gdyż wypłaty z urządzeń innych instytucji mogą narazić nastolatka na niepotrzebne koszty.

Mogłoby się wydawać, że prowadzenie bezpłatnego konta dla młodych jest dla banku nieopłacalne. I faktycznie, nie można zarobić zbyt wiele na bezpłatnym prowadzeniu kont. Jednak banki traktują to często jako swoistą reklamę. Rachunek bankowy dla nastolatka Zyskują bowiem często zaufanych klientów, którzy po osiągnięciu pełnoletniości, zdecydują się na ich „dorosłą ofertę”. Jest to zatem dla nich swego rodzaju inwestycja w przyszłość.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.