Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ekonomia > Popyt i podaż

Polisa na komfort psychiczny

Przy wzrastającym tempie życia oraz braku poczucia bezpieczeństwa coraz częściej ludzie decydują się na polisę ubezpieczeniową na życie. Polisa na komfort psychiczny Ma ona zasadniczo na celu zapewnienie komfortu psychicznego, że po nieoczekiwanej śmierci głównego żywiciela rodziny, pozostali sobie poradzą.

Głównym celem tego rodzaju ubezpieczenia jest ochrona, ale coraz częściej spotyka się oszczędnościowe polisy na życie. Można dzięki nim odłożyć na swoją przyszłość lub przeznaczyć zgromadzone oszczędności na naukę dzieci i ich start w dorosłość. Niezależnie od tego jednak czy polisa ma na celu ochronę życia czy zyskanie zaplecza finansowego, w często można ją rozszerzyć poprzez wykupienie umów dodatkowych.

Umowy dodatkowe poza śmiercią osoby ubezpieczonej, mogą wypłacić środki w przypadku innych zdarzeń. Polisa na komfort psychiczny Do najczęściej spotykanych należą: trwałe kalectwo, trwała niezdolność do pracy lub niezdolność do pracy w swoim zawodzie, ciąża i poród w rodzinie oraz w przypadku ciężkich zachorowań. W momencie wystąpienia i wykrycia chorób, takich jak: nowotwór, zawał serca, udar, czy niewydolność nerek, towarzystwo wypłaca kwotę, określoną w polisie.

Warto mieć na uwadze, że kwota składki polisy na życie nie jest stała i różni się w przypadku rożnych osób. Do jej wyliczenia, towarzystwo ubezpieczeniowe bierze wiek, pleć, stan zdrowia czy wykonywany zawód. Polisa na komfort psychiczny Znacząca jest również kwota, na jaką jest ubezpieczenie oraz okres jej trwania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.