Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ubezpieczenia > Od czego się ubezpieczać

Mrożenie pieniędzy sposobem na oszczędzanie

Wśród wielu produktów bankowych na specjalne wyróżnienie zasługują lokaty. Mrożenie pieniędzy sposobem na oszczędzanie Jest to rodzaj umowy z bankiem, na mocy której, przekazujemy mu swoje środki finansowe. Tego rodzaju umowa określa kwotę depozytu, czas na jaki została złożona oraz oprocentowanie.

Większość banków po podpisaniu umowy i otworzeniu lokaty „zamraża” dane środki. Na czas trwania lokaty są one niedostępne dla klienta, a bank nimi dysponuje, inwestując i zarabiając na oprocentowaniu. Zerwanie lokaty przed określonym w umowie terminie, wiąże się najczęściej z utratą części, a czasem nawet całości, wypracowanych odsetek. Dlatego też decyzja o otworzeniu o lokaty musi być przemyślana. Klient, decydując się na nią, musi mieć pewność, że środki, które składa w banku nie będą mu na ten czas potrzebne.

Na szczęście termin lokaty klienci mogą sami wybrać. Mrożenie pieniędzy sposobem na oszczędzanie Dla osób, które nie chcą się blokować ze swoimi funduszami, istnieje możliwość otworzenia lokaty nawet na dwa miesiące. Po tym czasie natomiast można zdecydować o jej kontynuacji lub zamknięciu. W przypadku posiadanej nadwyżki na koncie, czyli kwoty, poniżej której nasze saldo nie schodzi, można się spodziewać propozycji ze strony banku, o złożeniu jej na lokacie. Tego rodzaju oferta często ma dużo lepsze warunki i wyższe oprocentowanie, gdyż to konkretna instytucja finansowa wychodzi z propozycją. Ciekawsze warunki mają również osoby, które jednorazowo chcą zdeponować wysoką kwotę. Zgłaszając się do banków, mają możliwość negocjacji oferty lokaty i wybrać bank, który zaproponuje najlepsze warunki.

Niezależnie jednak od ilości środków, warto zdecydować się na lokatę. W przypadku oszczędności, które mogą być potrzebne, zawsze na lokatę można wpłacić część pieniędzy, a pozostałymi dysponować wedle potrzeby. Mrożenie pieniędzy sposobem na oszczędzanie Lokata pozwala na wypracowanie naprawdę dobrych pieniędzy, których osiągnięcie na koncie oszczędnościowym zajęłoby dużo więcej czasu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.