Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Podatki > Po co nam urzędy skarbowe?

Kredyty walutowe można spłacać taniej

Osoby, które kilka lat temu wzięły kredyty hipoteczne we frankach czy euro, długi czas nie mogły spać spokojnie. Kredyty walutowe można spłacać taniej Spadek wartości złotówki w stosunku do waluty obcej był jednak zatrważający, a koszty rat kredytów zostały wyśrubowane na bardzo wysoką skalę. Kredyty walutowe kusiły niższymi kosztami, niż te udzielane w naszej walucie. Jednak z biegiem czasu okazały się dużo droższe.

Specjalnie dla takich klientów, banki stworzyły nowe rozwiązanie – spłatę kredytu w walucie obcej. Zadziwiające jest zatem, że tylko niewielki odsetek osób korzysta z tego rozwiązania. Ciężko stwierdzić czy wynika to z niedoinformowania klientów czy z bezpodstawnych obaw.

Aby spłacać kredyt hipoteczny w walucie obcej, wystarczy udać się do swojego banku i zmienić zakres umowy. Taka modyfikacja jest często bezpłatna. Kredyty walutowe można spłacać taniej Na podstawie nowego aneksu, bank otwiera swoim klientom rachunek walutowy, który posłuży do spłaty zobowiązania. Przy spłacie kolejnych rat to on będzie podstawowym źródłem ściągania zadłużenia. Jeśli jednak na czas nie zostaną dostarczone odpowiednie środki, bank posłuży się kontem złotowym, tak jak robił to wcześniej.

Skąd jednak wziąć walutę na spłatę kredytu? Warto poszukać banku, który ma najniższy kurs wykupu i przelać pieniądze do swojego banku. Warto jednak przy tym pamiętać, że tego rodzaju transakcje mogą iść nawet kilka dni. Dlatego dobrze zabezpieczyć się wcześniej.

Rozwiązanie to jest na tyle ciekawe, że przy odrobinie wysiłku, można na spłacie kredytu zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Kredyty walutowe można spłacać taniej Po co zatem przepłacać?

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.