Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ubezpieczenia > Ubezpieczenie AC- na czym polega

Karta przedpłacona pomysłem na prezent

Czasami nie wiedząc, co kupić bliskim nam osobom, decydujemy się na ofiarowanie im gotówki. Karta przedpłacona pomysłem na prezent Jednak jest również alternatywa. To karta przedpłacona. To rodzaj karty płatniczej, która wizualnie prawie się nie różni od tych dodawanych do rachunku czy kredytowych. Nie wiąże się ona jednak z kontem ani limitem kredytowym.

Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju karty, uruchamiane są po opłaceniu pożądanej kwoty. Następnie można nią dokonać zakupów, ale jedynie do wcześniej uregulowanego limitu. Do najczęściej spotykanych kart przedpłaconych należą karty podróżne i podarunkowe. Te pierwsze coraz częściej wypierają firmowe zaliczki na podróże służbowe. Wydawane są przez pracodawcę i zasilane poprzez przelew. Karta przedpłacona pomysłem na prezent Nie muszą być one imienne. Taka niespersonalizowana karta może być wydana wedle potrzeby i stosowana jest na okaziciela.

Karty podarunkowe to wspomniana wcześniej alternatywa do prezentu gotówkowego. Może być wydana bezpośrednio przez bank lub sklep. Pierwsza z nich daje wolny wybór na co zostaną wydane pieniądze, natomiast druga skłania do zakupów w konkretnym sklepie czy galerii handlowej. Tego rodzaju karty mają również zastosowanie w restauracjach czy zakupach internetowych.

Wykupienie karty przedpłaconej nie wiąże się z innymi produktami finansowymi. Karta przedpłacona pomysłem na prezent Konto rozliczeniowe karty jest czysto techniczne i zostaje zamknięte po wykorzystaniu limitu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.