Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Finanse osobiste > Plusy i minusy funduszy inwestycyjnych

Jak rozliczyć PIT przez Internet?

Od wprowadzenia możliwości wysyłania swoich rozliczeń podatkowych przez Internet minęło niewiele czasu. Jak rozliczyć PIT przez Internet? Jednak coraz więcej osób decyduje się właśnie na taką formę kontaktu z Urzędem Skarbowym. Dlaczego?

Powody są bardzo proste, a zna je każdy kto choć raz chciał złożyć swój PIT pod koniec kwietnia. Wtedy mija czas na składanie zeznań podatkowych i w urzędach tworzą się kilometrowe kolejki. Rozliczenie się przez Internet jest zatem dużo wygodniejsze, szybsze i nie wymaga wychodzenia z domu.

PIT przez Internet można złożyć na dwa sposoby: za pomocą formularzy zamieszczonych na stronie o Ministerstwa Finansów lub poprzez specjalne programy, które są przez nie udostępniane.

Korzystanie z oprogramowania ma jeszcze jedną zaletę. Jak rozliczyć PIT przez Internet? System jest tak skonstruowany, że wszystkich niezbędnych obliczeń dokonuje samodzielnie, wymagając od użytkowników wpisania jedynie podstawowych danych osobowych oraz przepisania liczb z rozliczeń udostępnionych przez pracodawcę. Zatem ryzyko pomyłki zostaje praktycznie całkowicie zniwelowane.

Warto pamiętać, że aby móc rozliczyć się elektronicznie, wymagane jest podanie kwoty przychodu z ostatniego rozliczenia. Kiedy kwota ta nie będzie się zgadzała, Urząd Skarbowy nie przyjmie takiego rozliczenia. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, w wiadomości zwrotnej podatnik otrzyma numer referencyjny, który będzie podstawą do pobrania Urzędowego Potwierdzenia Odbioru. Jak rozliczyć PIT przez Internet? Ten dokument jest jedynym ważnym dowodem na to, że rozliczenie zostało przesłane przez Internet.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.