Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Ubezpieczenia > Ubezpieczenie na zimę

Czy warto się ubezpieczyć?

Pytanie o zasadność ubezpieczenia pojawia się bardzo często. Czy warto się ubezpieczyć? Nieukrywanie ma ono sens, jednak każdy musi na nie odpowiedzieć sobie samemu. W przypadku ubezpieczeń dobrowolnych, zwłaszcza polis na życie, istotna jest sytuacja materialna rodziny. Dlaczego?

Wyobraźmy sobie sytuację rodziny Kowalskich, gdzie małżeństwo posiada dwójkę małych dzieci. Pani Kowalska jest osobą bezrobotną, zajmuje się domem i wychowaniem dzieci. Pan Kowalski jako jedyny zarabia na utrzymanie całej czwórki. Co w sytuacji, gdy jednak będzie miał wypadek, w wyniku którego zginie lub utraci całkowitą zdolność do pracy? Czy warto się ubezpieczyć? Rodzina z dnia na dzień traci źródło dochodów. W takiej sytuacji polisa na życie ma istotne znaczenie. Pani Kowalska otrzyma za męża odszkodowanie, które pozwoli jej na utrzymanie rodziny przez okres kilkunastu miesięcy. Da jej to szansę na znalezienie pracy i zabezpieczy płynność finansową.

Jednak spójrzmy na inną sytuację. Rodzina się nie zmienia, jednak oboje rodziców zarabia na życie. Dodatkowo ich pensje mają porównywalną wysokość i wystarczają nie tylko na bieżące wydatki, ale również na odłożenie oszczędności. W takim wypadku, polisa, która bądź co bądź nie jest tania, może okazać się zbędnym wydatkiem, gdyż nawet gdy zabraknie Pana Kowalskiego, Czy warto się ubezpieczyć? Pani Kowalska ze swojej wypłaty oraz oszczędności pozwoli na zapewnienie bytu swojej rodzinie na porównywalnym poziomie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.