Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Podatki > Zmiany w uldze rodzinnej

Co wpływa na atrakcyjność oprocentowania w kredycie samochodowym?

Wśród wielu kredytów, oferowanych przez banki, swoje miejsce zajął również kredyt samochodowy. Co wpływa na atrakcyjność oprocentowania w kredycie samochodowym? Jego oprocentowanie jest zdecydowanie niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego, wziętego na ten sam cel. Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest prosta. W przypadku kredytu samochodowego, banki stosują szereg zabezpieczeń, które są zawarte w umowie. Do najczęściej spotykanych należą przewłaszczenie, zastaw rejestrowy, weksel in blanco oraz depozyt karty pojazdu. Co wpływa na atrakcyjność oprocentowania w kredycie samochodowym? Przewłaszczenie oznacza, że właścicielem auta jest bank, który użycza nam go na czas spłaty kredytu, zaś po uregulowaniu całości zadłużenia, przepisuje samochód na kredytobiorcę. Zastaw rejestrowy działa podobnie jak hipoteka i ogranicza prawa własności.

W przypadku kredytu samochodowego, jednym z warunków jego otrzymania jest cesja z polisy autocasco. W przypadku kradzieży bądź zniszczenia samochodu, pieniądze wypłacane przez firmę ubezpieczeniową w pierwszej kolejności mają na celu pokrycie zadłużenia w banku.

Tego typu obwarowania sprawiają, że raty kredytu samochodowego stają się dużo niższe. Co wpływa na atrakcyjność oprocentowania w kredycie samochodowym? W przypadku nieuregulowania pożyczki, bank ma bowiem prawo do zabrania samochodu i spieniężenia go na pokrycie zadłużenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.