Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Inwestowanie > Jak inwestować w złoto

Co to jest ROR?

W przypadku terminologii bankowej często używanym pojęciem jest ROR, czyli rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy, Co to jest ROR? zwany również kontem osobistym.

Rachunek bieżący służy przede wszystkim do gromadzenia oraz zarządzania prywatnymi funduszami, najczęściej z tytułu wynagrodzenia za pracę lub renty czy emerytury. Jego właściciel zobowiązuje się do przekazywania swoich przychodów na to konkretne konto. Co to jest ROR? W zamian posiadacz oraz osoby upoważnione mogą zarządzać swoimi finansami za pomocą wypłat gotówkowych lub bezgotówkowych.

Do tych drugi należą przede wszystkim przelewy między rachunkami, stałe zlecenia, czyli comiesięczne przekazywanie konkretnej kwoty np. z tytułu czynszu czy rachunków oraz transakcje w sklepach przy użyciu kart płatniczych. Bank umożliwia również zrobienie debetu poprzez salda ujemnego. Za prowadzenie rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego bank może pobierać opłaty z tytułu prowizji czy wydania i korzystania z karty.

Aby wybrać najlepsze dla siebie konto osobiste, warto sprecyzować swoje wymagania. Część osób bowiem może cenić darmowe przelewy, gdy to one przeważają w zarządzaniu kontem. Co to jest ROR? Dla innych bardziej cenna będzie dobrze rozwinięta sieć darmowych bankomatów, z których będzie miał stały dostęp do gotówki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.