Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Finanse > Na czym lepiej nie oszczędzać?

Biuro Informacji Kredytowej

Wokół Biura Informacji Kredytowej narosło już wiele legend. Biuro Informacji Kredytowej Sporo osób myśli, że trafienie do jego spisu, przekreśla ich szansę na otrzymanie pożyczki. Nic bardziej mylnego!

BIK to instytucja która powstała w celu zwiększenia bezpieczeństwa obrotu środków pieniężnych oraz minimalizacji ryzyka kredytowego. Zbiera i przekazuje dane dotyczące zobowiązań kredytobiorców. Jednak prawda jest taka, że do bazy Biura Informacji Kredytowej trafiają wszyscy klienci banków, a ogromna część zgromadzonych danych dotyczy pozytywnej historii kredytowania, która może się przyczynić do zwiększenia zdolności kredytowej.

Banki, udzielające kredytów, mają w swoich umowach zapis, dzięki któremu klienci wyrażają zgodę na przekazywaniu informacji dotyczących ich zobowiązań. Biuro Informacji Kredytowej Aby otrzymać kredyt nie można nie wyrazić na to zgody. BIK poza danymi osobowymi, gromadzi informacje dotyczące stanu naszych zobowiązań: ich rodzajów, wielkości zadłużenia, pozostałej do spłaty kwoty czy zaległości. Zbiera również informacje dotyczące terminowości spłaty rat.

Mylą się również osoby, które twierdzą, że w systemach BIK znajdują się informacje na temat nierzetelnych przedsiębiorców czy konsumentów. Taką wiedzą dysponuje Biuro Informacji Gospodarczej, który posiada wiadomości dotyczące rachunków za media, telefon, ale również mandatów, a w przypadku firm – nieopłaconych faktur. Biuro Informacji Kredytowej To obecność na tej liście wpływa negatywnie na odbiór klienta i pogarsza warunki oferty kredytu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.