Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Finanse osobiste > Lokowanie oszczędności w fundusze

Autocasco

Posiadacze pojazdów mechanicznych wiedzą, że wymagane jest od nich ubezpieczenie OC. Autocasco Jednak niewielu z nich interesuje się innymi rodzajami ubezpieczeń komunikacyjnych. Jednak ich dobrowolność wcale nie oznacza, że są one zbędne.

Do tego typu ubezpieczeń należy między innymi autocasco, zwane często ubezpieczeniem AC. Rozszerza ono zakres standardowego ubezpieczenia o szereg dodatkowych przypadków, takich jak szkoda z winy ubezpieczonego właściciela, brak znanego sprawcy uszkodzeń, kradzież pojazdu, uszkodzenia wskutek zderzenia ze zwierzętami czy żywiołów: pożar, powódź.

Polisa autocasco jest z zawierana na okres 12 miesięcy i często pokrywa się z ubezpieczeniem OC, jednak w przeciwieństwie do niego nie jest automatycznie przedłużana. Autocasco Z upływem danego czasu, na który została zawarta lub w przypadku nie opłacenia kolejnych składek jest ona rozwiązywana bez żadnych konsekwencji.

Warto jednak pamiętać, że nawet w przypadku posiadania autocasco, ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności za skutki zdarzeń powstałych w wyniku łamania prawa. Mowa tu o prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu, przez osobę nieupoważnioną lub w przypadku braku odpowiednich dokumentów. W takich przypadkach firma ubezpieczeniowa zrzeka się odpowiedzialności i nie wypłaca odszkodowania. Autocasco Przed podpisaniem umowy AC warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy, gdyż w zależności od ubezpieczyciela zakres ochrony może się znacznie różnić.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.