Jesteś tutaj: baza-ekspertow.pl > Finanse > Oszczędzanie na jedzeniu

A może tak ubezpieczyć mieszkanie?

Mieszkanie to nasz azyl. A może tak ubezpieczyć mieszkanie? To miejsce, do którego chce się wracać i w którym chce się przebywać. Dodatkowo to najdroższy dorobek życia i jego strata może mieć poważne finansowe skutki. Warto zatem pomyśleć o ubezpieczeniu, by zabezpieczyć swoje gniazdko.

Do najczęściej wybieranych ubezpieczeń mieszkaniowych, należą te, które chronią przed włamaniem i rabunkiem. Niestety, często nie pamięta się o tym, że warto zabezpieczyć swoje lokum przed skutkami zdarzeń losowych, które mogą mieć poważniejsze skutki, niż jedynie strata sprzętu elektronicznego czy biżuterii.

Do standardowego zakresu polisy chroniącej mieszkanie czy dom przed skutkami zdarzeń losowych, należą przede wszystkim: pożary, zalanie, powódź, huragan, grad, wybuch gazu czy osuwanie się ziemi pod fundamentami. Dodatkowo polisa może zapewnić odszkodowanie, związane z akcją ratunkową, wynikającą z powyższych zdarzeń. A może tak ubezpieczyć mieszkanie? Dodatkowo można zabezpieczyć się przed dewastacją, wspomnianym wcześniej włamaniem czy rabunkiem. Często dochodzi do tego rabunek na ulicy, choć tutaj towarzystwa ubezpieczeniowe biorą odpowiedzialność do określonej w umowie kwoty. Tak czy inaczej można zabezpieczyć się na skutek kradzieży na ulicy, telefonu, portfela czy całej torebki.

Polisy mieszkaniowe są najczęściej zawierane na rok, choć można spotkać i takie, które są krótkoterminowe. Do ubezpieczenia można dołączyć w każdej chwili. A może tak ubezpieczyć mieszkanie? Wystarczy spotkać się z agentem ubezpieczeniowym, który pokaże dostępne warianty i pomoże wybrać najlepszy zakres odpowiedzialności.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.