Jesteś tutaj: ekonubezpieczenia.pl > Inwestowanie > Inwestycje alternatywne

1 procent podatku

Przekazanie jednego procenta podatku nie jest ulgą podatkową. 1 procent podatku Ta forma w żaden sposób nie pomniejsza kwoty, jaką musimy oddać fiskusowi. Jednak możemy mieć wpływ, choć częściowy na co zostaną przeznaczone nasze podatki.

Żeby skorzystać z tego rozwiązania i wesprzeć wybraną przez siebie organizację pozarządową, należy terminowo złożyć swoje rozliczenie podatkowe. Jednak nie wszyscy mogą przekazać swój jeden procent podatku. Jest to przeznaczone dla osób, które posiadają opodatkowane dochody. Konkretnie z przekazania części podatku będą mogli skorzystać ci, którzy rozliczają się na zasadach ogólnych. i Wtedy nie ma różnicy czy wpływy dotyczą umowy o pracę, o dzieło czy zlecenia. Mogą pochodzić ze zbycia akcji lub sprzedaży praw autorskich.

Prawo do odliczenia jednego procenta posiadają również podatnicy prowadzący działalność gospodarczą z dziewiętnastoprocentowym podatkiem liniowym oraz opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Jak to zrobić? 1 procent podatku Odliczenie jednego procenta na organizację pożytku publicznego jest bardzo proste. Wystarczy w odpowiedniej rubryce na swojej deklaracji wpisać numer KRS wybranego podmiotu. Na tym kończy się nasza rola, a pieniądze przekazywane są już bezpośrednio przez urzędy skarbowe.

Warto pamiętać, że nasza deklaracja musi zostać złożona przed upływem terminu. W przypadku podatników rozliczających się na PIT-36, PIT-36L, PIT-37 oraz Pit-38 jest to termin 30 kwietnia. Natomiast ryczałtowcy muszą się zdecydowanie bardziej pośpieszyć. 1 procent podatku Termin składanego przez nich PIT-28 upływa wraz z ostatnim dniem stycznia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.